با این روش‌ها از پیری پوستتان جلوگیری کنید


با بالا رفتن سن و قدم گذاشتن در سالخوردگی، تضعیف پوست آغازشده و پوست صورت و گردن دچار افتادگی و چین‌وچروک می‌شوند که می‌توان با انجام فعالیت‌هایی چون استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب‌کننده، مصرف آب کافی، ماساژ و ورزش صورت از آن جلوگیری کرد.

سالخوردگی سنی است که منجر به افتادگی پوست، تضعیف کلاژن و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. درواقع با افزایش سن و پیر شدن، پوست شادابی و خاصیت ارتجاعی خود را ازدست‌داده و دچار افتادگی و چین‌وچروک می‌شود.

سالخوردگی سنی است که منجر به افتادگی پوست، تضعیف کلاژن و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود؛ اما می‌توان با در نظر گرفتن چند مرحله ساده از تضعیف پوست و مشکلاتی که پس آن ایجاد خواهد شد، جلوگیری کرد.

به باور محققان، همزمان با افزایش سن می‌توان با در نظر گرفتن چند مرحله ساده از تضعیف پوست و مشکلاتی که پس آن ایجاد خواهد شد، جلوگیری کرد. نیلیشواری باساک (Neeleshwari Basak) صاحب موسسه جهانی جراحی زیبایی و مدیرعامل یک شرکت مشاوره زیبایی در این رابطه اظهار داشت، می‌توان فهرستی از کارهایی که برای سلامت پوست و جلوگیری از تضعیف آن مفید است را در نظر گرفته و آن‌ها را به کاربرد.

در اینجا به تعدادی از این کارهای اشاره می‌شود:

به کاربردن کرم ضد آفتاب با اس پی اف (SPF) مناسب: 

آسیب اشعه یوی (UV) یا همان اشعه فرابنفش باعث کاهش استحکام پوست می‌شود، بنابراین استفاده از مرطوب‌کننده به همراه کرم ضد آفتاب با اس پی اف مناسب در طول روز می‌تواند ساده‌ترین راه برای جلوگیری از افتادگی پوست و صدمات ناشی از این اشعه شود.

استفاده از مرطوب‌کننده:

مرطوب نگه‌داشتن پوست با کرم‌های مرطوب‌کننده حاوی ویتامین‌های C و E در زمان‌های صبح و شب می‌تواند کمک به سزایی در سالم نگه‌داشتن پوست کند. بهتر است این مرطوب‌کننده ها را برای صورت و گردن خود به کار ببرید تا رطوبت پوست در این بخش‌ها که خیلی زود دچار چین‌وچروک و افتادگی می‌شوند، بهتر حفظ‌ شده و صاف و شفاف باقی بماند. قابل‌ذکر است که استفاده از آب کافی و داشتن پوست هیدراته در جلوگیری از چین‌وچروک پوست بسیار مؤثر بوده و کمک‌کننده است و به‌نوعی رطوبت پوست را از درون افزایش می‌دهد. توصیه می‌شود تا مرطوب‌کننده های حاوی آلوئه ورا، پروتئین سویا، ویتامین C، ویتامین E ویتامین A را برای پوست خود انتخاب کنید.

ماساژ مناسب:

بهتر است پوست هیدراته باشد و با مصرف آب کافی می‌توان آن را به دست آورد. در این صورت ماساژ دادن صورت موجب گردش خون بهتر در پوست این بخش‌ها شده و اثری مفید برای سلامت پوست ایجاد کرد. توصیه می‌شود ماساژ صورت به شکل دایره وار و ماساژ گردش از پایین به بالا انجام شود تا تضعیف پوست در این مناطق به حداقل برسد.

ورزش صورت:

برخی از ورزش‌های صورت می‌تواند به کاهش تضعیف پوست صورت کمک کند. انجام منظم ورزش‌های صورت از کشیدن شدن پوست و ایجاد افتادگی و چین‌وچروک جلوگیری می‌کند. یکی از این تمرین‌ها این است که لبخند بزنید بدون اینکه گونه‌هایتان حرکت کند و چند ثانیه به همان صورت بمانید سپس آزاد شوید. این تمرین را می‌توانید روزانه ده بار انجام دهید. یکی دیگر از ورزش‌های صورت این است که به پهنای صورتتان لبخند زده و انگشتان خود را در بالای گونه‌های خود قرار داده و به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید. این تمرین را می‌توانید روزانه پنج بار تکرار کنید.

 

تهیه و تنظیم: هیئت علمی و تحریریه صدف

منابع:

www.beytoote.com

درمان ضایعات پوستیدرمان لکه های پوستی درمان کک و مکدرمان زگیل پهندرمان زگیل رشته ای درمان زگیل پنجه ایدرمان زگیل پاشنهدرمان زگیل تناسلیدرمان خال درمان آکنهبرداشت ضایعات پوستیدرمان پاپول پوستی درمان ماکول پوستیدرمان ضایعات پیگمانتهمزایای لیزر پیگمانته درمان کک و مک پوستیدرمان لکه های پوستیدرمان واریس درمان خشکی پوست بدن با میکرودرم ابریژندرمان سریع خشکی پوست صورت با هیدرودرم ابریژن درمان خشکی پوست دست با مزوتراپیدرمان خشکی پوست پادرمان پوست خشک و حساس درمان بیماری گالدرمان خارش پوستدرمان پروریتوس درمان پوسته پوسته شدن دست و پادرمان پیری زودرس پوستدرمان بیماری گال با لیزر درمانی درمان بیماری گال با لایه برداری پوستدرمان جای زخم با لیزرلایه برداری شیمیایی درمان بیماری سفلیسدرمان اسکارهای سفلیس درمان زخم های سفلیس با لیزردرمان عفونت های قارچی پوستدرمان عفونت قارچی پا درمان عفونت قارچی کشاله راندرمان عفونت قارچی کچلی سردرمان عفونت قارچی مخمر درمان بیماری های ناخندرمان عفونت قارچی ناخنعلائم قارچ ناخن درمان بیماری های ناخن دست و پادرمان قارچ ناخن بعد از کاشت درمان بیماری پوستی صدفدرمان بیماری پسوریازیسدرمان بیماری پسوریازیس با فتوتراپی درمان بیماری پسوریازیس با لیزر اکسیمردرمان های خانگی بیماری پسوریازیس درمان بیماری پسوریازیس به روش پوست ساییدرمان بیماری پسوریازیس پلاک درمان بیماری پسوریازیس پوست سردرمان بیماری پسوریازیس ناخندرمان بیماری پسوریازیس آرتریت درمان بیماری پسوریازیس خال داردرمان بیماری پسوریازیس معکوس درمان موضعی بیماری پسوریازیسدرمان زخم های پسوریازیسدرمان های خانگی بیماری پسوریازیس مانیکور و پدیکور ناخن

جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کليک )پورتال کلینیک صدف www.sadaf.clinic کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف بازار، اینجا ( کليک )وب سایت صدف بازار www.sadafbazar.ir کنید.

برچسب‌ها, ,

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب